Laste plaaniline tervisekontroll

Perekliinikus teostab tervete laste plaanilist tervisekontrolli perearst ja pereõde.

Laste plaaniline tervisekontroll toimub järgmiselt:

Pelgulinna Perekliinik (Sõle 16, II korrusel): esmaspäeviti, teisipäeviti ja neljapäeviti.

Ülemiste Perekliinik (Valukoja 7/2, I korrusel): kolmapäeviti.

Kiili Perekliinik (Nabala tee 2): teisipäeviti.

Vastuvõtule registreerimiseks palume võtta ühendust oma kliiniku pereõega

  • Laste tervisekontrollide eesmärk on laste arengu jälgimine ning tervise- ja arenguhäirete varajasel avastamisel vajaliku meditsiinilise abi tagamine.
  • Laste hea tervise ja arengu huvides tehakse lastele regulaarseid tervisekontrolle. Selleks teevad koostööd nii lastearstid, perearstid, pereõed kui ka eriarstid.  Jälgitakse lapse arengut, kasvu, kaalu, kuulmist nägemist ja kõnet. Lisaks aidatakse kujundada lapse tervislikke toitumis- ja liikumisharjumusi ning nõustatakse kõigis teistes terviseküsimustes. Nakkushaiguste ennetamiseks tehakse vaktsineerimisi.
  • Tervet imikut jälgitakse esimese eluaasta jooksul profülaktiliselt regulaarselt. Visiitidel kaalutakse ja mõõdetakse last. Pereõde õpetab vanematele lapse toitmist, hügieeni, hooldust, õnnetuste vältimist jms.
  • Lastearsti ehk pediaatri külastust ei ole tervele imikule ette nähtud. Vajaduse korral suunab perearst lapse eriarsti, näiteks neuroloogi või ortopeedi vastuvõtule.
  • 6‑7-aastase lapsega tuleb käia perearstil koolieelses tervisekontrollis. Arst hindab tema arengut ja koolivalmidust, kus kontrollitakse nägemis- ja kuulmisteravust ning kõne arengut. Kõrvalekallete korral saab arst suunata lapse lisauuringutele, logopeedi või silmaarsti juurde. Tervisekontrolli võiks minna aegsasti enne kooli, juba kevadel. Siis jääb aega probleemide lahendamiseks.